شرایط گرفتن وام با طلا چیست؟

همچنین در این مدت، تعداد ۱۳۰ هزار و ۲۹ فقره تسهیلات جعاله به متقاضیان پرداخت شده که ارزش ریالی آن ۲۰ هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال است. بانک شهر به منظور ارائه خدمات ویژه به اساتید دانشگاههای مختلف، وام ۲۰۰ میلیون تومانی تحت عنوان طرح «اساتید شهر» را تبیین کرده است. این تسهیلات در قالب عقد مرابحه به اساتید پرداخت میشود. این وام ۲۰۰ میلیون تومانی که متخص اساتید است با بهره ۱۸ درصد به آنها اعطا میشود. استادانی که خواهان این وام هستند باید در یکی از شعب بانک شهر سپرده کوتاه مدت عادی داشته باشند یا آن را افتتاح کنند. ضمن اینکه حداقل باید سه ماه از خواب سپرده متقاضی گذشته باشد تا بتواند این وام را درخواست دهد. اما بانک شهر به منظور پرداخت این تسهیلات، سپرده وام گیرنده را مسدود نمیکند و حتی در زمان تسویه اقساط هم امکان بهره برداری از حساب بانکی وجود دارد. بر اساس اعلام قبلی بانک شهر، برای دریافت وام تا ۵۰ میلیون تومان داشتن دو ضامن کسر از حقوق ضروری است. اما وام گیرنده برای دریافت تسهیلات بیشتر از این مبلغ باید سند ملکی ارائه دهد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این وام ۶۰ ماه اعلام شده است. طبق قوانین بانکی، وام گیرندهای امکان دریافت تسهیلات مذکور را دارد که بدهی معوق یا چک برگشتی به سیستم بانکی نداشته و همچنین در صورت نیاز به سند ملکی برای پرداخت وام، آن سند نباید دچار بازداشتی با مشکلی باشد. پرداخت هزینههای جانبی برای ارائه ضامن و سند ملکی هم برعهده خود وام گیرنده است. در صورتی که بانک مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان وام را با سود مشخص شده و مدت زمان بازپرداخت مذکور به متقاضی بپردازد، مبلغ اقساط برای وی ۵ میلیون و ۷۸ هزار و ۶۸۵ تومان خواهد بود. کل سود این مبلغ وام هم ۱۰۴ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۱۲۹ تومان است.

بازپرداخت گلوله چیست؟

در هند، وام طلا به راحتی بدست می آید. هر کسی که طلای بیکار را در قالب جواهرات داشته باشد می تواند طلاهای خود را برای دریافت کمک مالی به گرو بگذارد. وام طلا راهی مناسب برای به دست آوردن پول بدون نیاز به فروش سرمایه گذاری های بلندمدت است. بسیاری از بانک ها پس از تأیید KYC و اسناد، فوراً وام طلا ارائه می دهند. وام طلا چیست؟ طبق وب سایت بانک HDFC، «از آنجایی که وام های طلا وام های تضمین شده هستند، سابقه اعتباری بد بر شانس شما برای دریافت وام تأثیر نمی گذارد. نوسانات قیمت طلا نیز تاثیری بر وام شما نخواهد داشت. پس از پرداخت اصل مبلغ همراه با سود واجب، می توانید دارایی طلای خود را به همان وزن و حالت پس بگیرید. بازپرداخت گلوله چیست؟ شما باید هم سود و هم اصل مبلغ را در پایان مدت وام تحت یک طرح بازپرداخت گلوله بازپرداخت کنید.

اکثر وام های بانک صادرات با سپرده و میانگین موجودی حساب پرداخت می گردد، وام کارت اعتباری و مرابحه خرید کالا، جعاله تعمیر مسکن، و وام های بخش بازرگانی، تولیدی ،کشاورزی و خدمات می توان نام برد. ملک باید داخل شهری، سهل البیع و بلامعارض باشد، اسناد ملکی اوقافی فقط اعیان آن مورد ارزیابی و قبول بانک قرار می گیرد. سند ملکی بایستی ششدانگ باشد و سن ساختمان در اخذ وام تاثیری ندارد. در برخی مواقع وامهای که افراد مشمول از طریق صندوق بازنشستگی به بانک معرفی می شوند به آنان وام ضروری، قرض الحسنه، جعاله تعمیر مسکن و… اعطاء می گردد. ضمن اینکه بازنشستگانی که از بانک صادرات حقوق می گیرند به تناسب موجودی حساب از وام های خرد این بانک استفاده می نمایند. طرح 67 بانک صادرات در این طرح به سپرده شما سود 7 درصد پرداخت می گردد و معادل 80% آن وام با سود 6% پرداخت می کنند.

تا چشم کار میکند، طلا هست.

برای دریافت وام 2میلیونی حداقل 140گرم طلای 17یا 18عیار و برای وام 10میلیونی جعاله 186گرم طلا لازم است. البته به دارندگان طلا با وزنهای کمتر هم وام با رقمهای پایینتری تعلق میگیرد. تا چشم کار میکند، طلا هست. ساعت 9صبح است و سالن3هزارمتری بانک کارگشایی میدان محمدیه (اعدام سابق) پر شده از زنهایی که از پف چشمهایشان میشود فهمید تازه از خواب بیدار شدهاند. صف دریافت نوبت، حسابی شلوغ است و روی نیمکتهای داخل شعبه هم جایی برای نشستن نیست. بخشهای مختلف سالن را تابلوهای بزرگ قدیمی که با زنجیر از سقف آویزان شده، از هم جدا کرده؛ «ارزیابی طلا»، «صندوق» و «احراز هویت». پشت باجهها، کارمندان با لباس فرم نشستهاند و در مقابلشان، مراجعهکنندگانی که با هول و اضطراب ایستادهاند، منتظر نوبتشان هستند و اطرافشان را میپایند. خانم اکرمی با دختر جوانش آمده که طلاهایش را تحویل بدهد و وام بگیرد. او بارها این کار را کرده و الان هم برای خرید سیسمونی دختر پابهماهش نیاز به پول دارد؛ به همین دلیل با هم آمدهاند تا طلاهایشان را گروی بانک بگذارند و وام بگیرند؛ «این کارو عمه خدابیامرزم یادم داد. میگفت عمهجان هر وقت کارتون گیر افتاد و دستتون خالی شد، سریع نرید سراغ طلاهاتون و بفروشیدشون؛ حیفه!

دولت در لایحه بودجه سال آینده پرداخت ۴۲.۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی و غیرنقدی خانوار و ۳۱ هزار میلیارد تومان برای طرح حمایت معیشتی خانوار پیشبینی کرد. در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ که به قانون هدفمند کردن یارانهها اختصاص دارد، در مجموع ۲۶۷ هزار میلیارد تومان برای این بخش پیشبینی شده است. جمع مصارف هدفمندی یارانهها ۱۸۸ هزار میلیارد تومان است که همچون گذشته در ۱۴ محور پرداخت میشود. البته دولت در بودجه پیشنهادی خود در کنار پرداخت یارانه به تولید و اشتغال، حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و حمل و نقل ریلی را هم مورد توجه قرار داده است. در هشتمین لایحه بودجه پیشنهادی دولت «تدبیر و امید»، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شد با استفاده از همه بانکهای اطلاعاتی که در اختیار دارد سه دهک بالای درآمدی را شناسایی و حذف کند. در این تبصره آمده است که منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین نسبت به قیمت قبل از سهمیهبندی در سال ۹۸، مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده و سهم ۱۴.۵ درصد شرکت ملی نفت ایران است.

6. سقف وام فوری بانک قوامین 100 میلیون تومان است.

5. حساب بلند مدت مشتری تا زمان تسویه حساب بلوکه می­شود. بانک قوامین از جمله بانک های کشور است که وام فوری پرداخت می کند. 1. سود وام 18 درصد است. 2. گرفتن وام از بانک قوامین نیاز به سپرده گذاری دارد و 25 درصد از میزان تسهیلات مسدود می­شود. 3. سود سپرده 1 درصد است. 4. برای گرفتن وام بانک قوامین، به یک نفر ضامن رسمی نیاز است. 5. زمان باز پرداخت وام حداقل 36 و حداکثر 60 ماه است. 6. سقف وام فوری بانک قوامین 100 میلیون تومان است. 1. یکی از شرایط گرفتن وام فوری بانک مهر اقتصاد، داشتن شرایط حقوقی خوب در انتهای هر ماه است. 2. 10 درصد از منابع مالی متقاضی برای ضمانت، در حساب بلوکه می­ شود. 3. سود وام مهر اقتصاد، 18 درصد است. 4. کارمزد ۵ درصدی جاری بر اقساط وام مهر اقتصاد، در همان ابتدا از مبلغ اصلی وام به صورت نقد کسر می­شود. 5. زمان بازپرداخت وام مهر اقتصاد، در قالب اقساط 60 ماهه است. برای دریافت وام فوری بانک مهر اقتصاد، با مراجعه به یکی از شعب بانک نسبت به افتتاح حساب در قالب طرح ثمین اقدام کنید.

روال به این ترتیب است که کارت یارانه به عنوان وثیقه در اختیار بانک قرار گرفته و با توجه به منابعی که در هر ماه در آن واریز میشود تا سقف پنج میلیون تومان تسهیلات اختصاص خواهد یافت. در این طرح تسهیلات ضمن انعقاد قرارداد لازمالاجرا و به پشتوانه وثیقه یارانههای نقدی اعطا میشود، در این حالت مشکل مربوط به تامین وثایق اشخاص کمدرآمد تا حدودی رفع خواهد شد. مانده سقف تسهیلات اعطایی با توجه به میزان یارانه خانوار تعیین میشود. یارا کارت اعتباری فقط برای اعطای تسهیلات در قالب مرابحه مورد استفاده بوده و تراکنشهای مالی دیگر مانند برداشت وجه، انتقال و برداشت کارمزد از کارت مجاز نیست. در این حال که واریز وجه به یارا کارت اعتباری از ممنوعیت این موارد استثنا خواهد بود. در صورتی که سررسید تسهیلات اعطایی از طریق یارا کارت اعتباری از زمان انقضای کارت یارانه بیشتر باشد، در این شرایط مهلت بازپرداخت تسهیلات در چارچوب ضوابط و مقررات پس از تاریخ انقضای کارت ادامه خواهد داشت. دارنده یارا کارت حداکثر تا تاریخ انقضای کارت قادر به استفاده از اعتبار آن است.

بانک رسالت وام طلا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *